Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert
Advert

Advert
Advert

Yurtdışından arabayla gelenler kalış süresini aşarsa ne kadar ceza alır?

Yurtdışından arabayla gelenler kalış süresini aşarsa ne kadar ceza alır?
Yurtdışından arabayla gelenler kalış süresini aşarsa ne kadar ceza alır? Admin
Bu içerik 1557 kez okundu.

Yaz tatillerini Türkiye'de geçrimek üzere birçok gurbetçimiz vatanlarına doğru yola çıkmak üzere. Özellikle araçlarıyla gelecek olanları zorlu bir süreç bekliyor.

   Bilindiği üzere yurtdışında ikamet eden sürücü yaşadığı ülkede son bir yıl içerisinde 185 gün kaldıysa hem kendi hem de taşıtı 2 yıl Türkiye’de kalabiliyor. Bu süre kiralık araç için de geçerli. Fakat şirket aracıyla gelenler 1 ay kalabilir.

Birçok iş vatandaş şirket aracıyla gittiğimiz zaman, Türkiye'de kalış süremiz olan 1 ayı geçersek ne kadar ceza alırız diye soruyor.

Cevap şu şekilde: Taşıtların yurtta kalma sürelerini; 1 (bir) ayı aşması durumunda 210 TL , 2 (iki) ayı aşması durumunda 420 TL ve 3 (üç) ayı aşması durumunda ise 630 TL para cezası uygulanır.

3 (üç) ayı geçen süre aşımlarında ise, 4458 sayılı Gümrük Kanunun 238.maddesi uyarınca aracın gümrük vergileri tutarının ¼ (dörtte biri) oranında para cezası tahsil edilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nusret yucetaş     2019-06-10 bu tamamen bir sacmalık kiralık veya adınıza olan arsclar 2 yıl kalabiliyor şirket adına olan 1 ay kala biliyorne ne farkı var lizing veya şirket adına alıyoruz ve şirketsahipleriyiz neden bu ayrıcalık yafs farklılık bunun duzeltilmesi gerektiyine inanıyorum yetkililer bu konuda bir duzenlenme yapmalı dır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bükreş’in elektrikli otobüs ihalesine iki firma katıldı
Bükreş’in elektrikli otobüs ihalesine iki firma katıldı
Bükreş ve Köstence’de Kemal Karpat  anısına konferans
Bükreş ve Köstence’de Kemal Karpat anısına konferans